Vészjósló előjele annak, hogy az ismert világunk széthullik és minden pusztulóban van.
Véres vízesés: rejtély a tudósok előtt
A helyet 1911-ben Thomas Griffith Taylor földrajztudós fedezte fel.
A róla elnevezett Taylor-gleccserből indulnak el az Antarktiszon található vízesések és a víz a magasban a gleccser felszínén lévő hasadékokból tör elő.
A „véres” víz nem egy sebből származik, hanem egy természet alkotta jelenség.
Ennek okát a a National Geographic egyik feltörekvő tudósa találta meg.
Kezdetben azt feltételezték, hogy a vörös algák okozzák a különleges elszíneződést, de a szakértők végül radar segítségével jöttek rá az okra.
A tudósok azt gondolták, hogy a klímakatasztóra jele
A véres vízesést sokáig úgy gondolták, hogy vörös algák okozzák, ám most egy teljesne új magyraázat is született a jelenségre.
A vízesést egyébként sokan rossz ómennek tartják és valamennyi tudós úgy gondolja, hogy a közelgő, vagy tulajdonképpen már jelenleg is zajló brutális klímakatasztrófa egyik lárványos tünete.
Most egy új vizsgálat állapította meg, hogy mi okozza a vörös elszíneződést.
Megfejtették a vörös elszíneződés rejtélyét
Átvizsgálták a folyó eredeténél lévő jégrétegeket, és megállapították, hogy a magas vastartalmú sóoldat festi vöröses árnyalatúra a zuhatagot.
A só miatt pedig a víz nem fagy meg, mert a fagyáspontja jóval alacsonyabb, ráadásul fagyáskor hőt bocsát ki, ami megolvasztja a jeget,
így biztosítva van a folyók áramlása is.
Így pedig ez a Föld leghidegebb gleccsere.
A világunk széthullását jelezheti előre?
Elég régóta él a köztudatban, de még egyes tudósok körében is az az elképzelés, hogy az Antarktisz véres vízesése jelzi azt, hogy a Föld kimúlóban van és hogy az ember okozta környezetszennyezés, túlhalászat és az üvegházhatású gázok mindent tönkretesznek.
Ebben részben van igazság, ugyanis na már valamennyi előrejelzés azt állítja, hogy néhány évtizeden belül akár már a bolygónk jelentős része élhetetlenné válhat a klímakatasztrófa felgyorsulása miatt.