A valaha volt legnagyobb demográfiai kihívással állunk szemben
– vélekedik.
Varga Judit a magyar és az európai demográfiai válságról beszélt és arról értekezett, hogy mi is a magyarság jövője a jelenlegi újonnan alakuló világrendben.
Merthogy kétségeink ne legyenek afelől, hogy valóban a világ újrafelosztásának tanúi lehetünk, ez látszik a folyamatokból, ami szerte a glóbuszon végbemegy.
A családjóléti intézkedésekre hazánk már az ezredfordulón is a GDP 3 százalékát fordította.
Erre a célra a kormány tavaly a bruttó hazai termék 6 százalékát, mintegy 3500 milliárd forintot költött.
Ne azért vállaljunk gyereket, mert azzal pénzhez juthat a háztartás
– szögezte le Varga Judit igazságügyi miniszter.
Szerinte a gyerekvállalásnak nem gazdasági megfontolásból kellene történnie, hanem a család értékeiről kellene szólnia.

Az államtitkár ismertette a kormány kiszámíthatóságra épülő jövőbeli célkitűzéseit, amely során törekedni kell arra, hogy
az első gyermek minél korábban megszülessen, minőségi kapcsolat jöjjön létre a munka és családi élet között, a gyermekes háztartások éves nettó jövedelmi és vagyonhelyzete tovább emelkedhessen.
Európában egyébként a komoly nyugati jóléti társadalmakban észrevetető, hogy nagyon nehéz a demográfiai kérdés, mivel világszerte jelentkező probléma a társadalmak elöregedése.
Mindenhol érzékelhető a hanyatlás, ez pedig azért gond, mert így nagyon hosszú távra kivetítve belátható, hogy egyes országok népessége jelentősen csökkenni fog.
És nem szabad kertelni:
Egyszerűen komplett országok fognak eltűnni hosszabb távon a Föld színéről.
A nagy kérdés és a kihívás az, hogy vajon mivel lehet motiválni az embereket, hogy újabb generációknak adjanak életet egy olyan világban, mely jelenleg is kiszámíthatatlan és sok szempontból a káoszon alapul?
Számos statisztika igazolja ugyanis, hogy a fiatalok és a fiatal felnőttek egyre nagyobb többsége nem akar, vagy nem tervez gyermeket.
Márpedig ha nem születnek gyerekek, az a társadalom halálra van ítélve.