Az oroszok energiafegyvere hatékonyabb, mint a világháborúk óta bármely atombomba?
Elsülhet az energiafegyver
Egyre biztosabba az a forgatókönyv, hogy Putyin olyan fegyvert vethet be, amit a háborúk során a világtörténelemben talánm még soha.
Legalábbis nem így, nem ebben a formában.
A proxy háború már ténylegesen zajlik, és bár a NATO és Amerika nem lépett be nyíltan a háborúba, az ezrópai gazdaság frontján zajlanak a frontok>
Halálra ítélhetik Európát
Itt a legnagyobb gond az, hogy alapvető érdekek mentén egyszerűen mindenki ragaszkodik ahhoz, hogy az orosz fél minél nagyobb gazdasági kárt szenvedjen a szankciókon keresztül.
A szankciók ténylegesen működnek, az oroszok pedig egyre több import cikkhez és technológiai szükséglethez nem jutnak hozzá.
Ám éppen ennek az ellehetetlenülésnek a mentén lesz Putyin maga is egyre veszélyesebb.
Thomas Friedman, a lap háromszoros Pulitzer-díjas külpolitikai szemleírója szerint az USA és Európa stratégia nélkül állt szembe Oroszországgal.
Azaz senki sem tudja, hogy mi lesz a vége Európában az energiaválságnak, és ezt Putyin a saját malmára hajthatja.
Az energiafegyver nagyobb pusztítást végezhet, mint az atom
Friedman arra figyelmeztet, hogy a világnak jelenleg nem az orosz harcászati atomrobbanófej bevetésétől kell tartania, mert a Kreml ura – alighanem karácsonyra – az olaj- és gázbombát élesíti be.
Ennek a folyamatnak a vége az lesz, hogy a sztratoszférába lőnek ki a fűtés- és az üzemanyagköltségek.
Az orosz elnök azt reméli, hogy ezáltal felbomlik a nyugati egység és sok kormány azonmód piszkos üzletet köt vele.

Vagyis a cél egyértelműen a nyugati szövetségi rendszer felbomlasztása.
Putyin világkáoszt idézhet elő?
Sokak szerint ezzel Putyin idézőjelesen egy világkáoszt tudna előidézni.
A globális válság azokat a nyugat országokat és hatalmakat sújtaná leginkább, melyek a keleti, gyártósor-országoknak vannak kiszolgáltatva, mivel minden előállítást, gyártási munkát Kínába, Indiába, Tajvanra helyeztek ki.
Elég arra gondolni, hogy Tajvanon van a világ mikrochip gyártásáért felelős egységek túlnyomó része, amely a világ chipgyártásának több mint feléért felel.
Ha erre Kína szívességből Putyinnak rátenné a kezét, az nem csak egy harmadik világháborút robbanthatna ki, de elvágná ettől a technológiától Európát és a nyugati országokat.
Egy harmadik világháború felé tart az orosz-ukrán konfliktus.
Hiszen eleinte ténylegesen a két ország háborúja volt, most már Európa és az Oroszok háborúja, hamarosan pedig a Nyugat és a Kelet háborújává válhat, ha a felek nem jutnak sürgősen egy mindenki számára elfogadható megoldásra.