Megvonná az uniós támogatás egy részét Magyarországtól a német parlament! Itt a vége, Magyarország gazdasági satuba fogva?!
Vége a jó világnak, arccal a válság felé?
Nincs már konjunktúra, nincs már olcsó energia, a magyar kormánynak pedig egyre kisebb a mozgástere
Ezt érzékelheti az EU is, mert most még inkább úgy tűnik, hogy meg akarják szorongatni Magyarországot.
Egész pontosan az ötödik Orbán-kormányt.
Az EU ugyanis folyamatosan hadakozik az EU-s pénzek miatt, mivel a tagországok jelentős része ellenzi, hogy odaadják azt egy olyan országnak, ahol a jogállamiság nem érvényesül.
Németország végleg megvonná a forrásokat Magyarországtól
Felszólították a német kormányt, hogy az Európai Tanácsban a finanszírozás csökkentésére szavazzon, ha a Magyarország által megígért reformok nem elégségesek.
Egyúttal sürgették Olaf Scholz német kancellárt, hogy „alaposan” vizsgálja meg Magyarország jogállamisági reformjait.
„Súlyos kétségek merülnek fel a magyar kormány politikai akaratával kapcsolatban, hogy a szükséges reformokat ne csak levélben, hanem ténylegesen is végrehajtsák” – írták.
Azt már tudni lehet, hogy a német szövetségi parlament,
a Bundestag alsóháza csütörtökön támogatta azt a tervet, hogy „korrupció és a jogállamiság megsértése” miatt 7,5 milliárd euróval csökkentsék a Magyarországnak fizetett uniós kifizetéseket, ha nem ítélik elégségesnek a budapesti kormány által vállalt reformokat
Erről határozatot fogadtak el és arra szólították fel a német kormányt, hogy az Európai Tanács szavazásán a finanszírozás csökkentésére voksoljon, ha a Magyarország által megígért reformok nem bizonyulnak elégségesnek.
Az EU-s források nélkül államcsőd várhat ránk?
Egyre biztosabb, hogy a kormány és általában véve a magyar gazdaság nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.
Az államcsőd egyes eseteire a közelmúltban is több példát láthattunk a világban. Európában az utóbbi két évtizedben több országban is bekövetkezett különféle okoból államcsőd.
Izlandon 2008-ban egy állami bankfelvásárlási manőver vezetett fizetésképtelenséghez, Görögországban pedig egy hosszabb fiskális válság okozott csődöt 2015-ben, amelyet nem tudtak megfelelően kezelni.
Így akár itthon sincs teljesen kizárva a legrosszabb forgatókönyv.