A csillagászok nagy horderejű felfedezést tettek.
Két „Földet” is találtak a csillagászok
Nemrég igen fontos eredményekről és egy nagyon erős felfedezésről számoltak be a csillagászok.
Két olyan bolygót taáltak ugyanis, melyek megegyeznek valamennyi feltételnek, mely lehetővé teszi, hogy akár élet is legyen rajtuk.
Mindkét bolygó Föld-szerű bolygó, így számos tekintetben hasonlítanak a mi bolygónkra.
A szakértők mindent összegezve 39, 2017 és 2021 között végzett spektroszkópiai megfigyelés adatait összesítették.
Jelenleg a csillag körül keringő égitestekről még nem sokat tudunk, kivéve az elhelyezkedésüket, melyek bizakodásra adnak okot.
A lakható zónán belül vannak, élet is lehet rajtuk
A csillagok körüli lakható zóna azt a határt jelenti, ahol a bolygó hőmérsékletét a külső hatások éppen annyira melegítik fel, hogy a folyadék ne fagyott állapotában maradjon meg, de ne is párologjon el nagyon gyorsan.
A legfrissebb kutatások kalapján mindössze 16 fényévre van a Naprendszertől a vörös törpecsillag, mely körül a két ígéretes bolygó kering.
Közülük az első van közelebb a csillaghoz és alig több mint tíz nap alatt kerüli meg azt, a társa pedig távolabb helyezkedik el, így nála kicsivel több mint 20 nap keringési időre lehet gyanakodni.
Szerencsére — mivel közel vannak a galaxisunkhoz — megfigyelésük a vártnál könnyebb és gyorsabb lehet.
Következő lépésként a két Föld-szerű világ légkörét, fényvisszaverődéseit és leadott hőjük mértékét vizsgálják majd.
Lehet rajtuk földönkívüli élet?
Ezt a kérdést most még a legnehezebb megválaszolni.
Sokan úgy gondolják, hogy mivel a lakható zónán belüli elhelyezkedés adott, és az élet építőkövet 90%-os eséllyel megtalálhatóak rajtuk, így akár jelen lehet valamilyen szintű élet, vagy kialakulhatott rajta ökoszisztéma.
Az elkövetkező időszak izgalmas kérdése lesz ezt a két bolygót, és légkörüket megfigyelni, a légkör összetételéből ugyanis már sokmindeni kiderülhet majd.