Óriási „kirúgások” a Vatikánban. Az Egyház erkölcsi korszakváltáson megy keresztül?
Óriási elbocsátások és botrány a Vatikán ernyőszervezetében
A Nemzetközi Karitász a katolikus egyház ernyőszervezete, amely összesen 162 katolikus jótékonysági szervezet munkáját koordinálja a világ több mint 200 országában, és
Ferenc pápa ennek a szervezetnek a tagjait bocsátota most el.
Minderről azt követően döntött a Karitász teljes vezetőségének a menesztése mellett, hogy a szervezet római központjában felmerült a gyanú, miszerint megalázták és zaklatták a dolgozókat.
A vizsgálatok is igazolták a visszaéléseket
Mindezt megelőzte az, hogy egy átfogó vizsgálatot végeztek a Karitász központjában, külső vállalatvezetési és pszichológiai szakértők bevonásával.
Ez azt állapította meg, hogy a beszámolók sajnos mind igazak voltak.
Közleményükben azt írták: arra nincs bizonyíték, hogy pénzügyi visszaélésekre vagy szexuális zaklatásra került volna sor, de több olyan problémát is azonosítottak, amelyek „azonnali cselekvést igényelnek”.
A döntés hatására felállt Ferenc pápa néhány „embere” is
A pápai döntés után lemondott a sajtóban gyakran „ázsiai Ferencként” emlegetett Luis Antonio Tagle bíboros is, aki névleg a Karitász elnöke volt, de a szervezet mindennapos működtetésében nem vett részt
Az egyház és Ferenc pápa a valaha volt egyik legnehezebb korszakában van.
napjainkban ugyanis egyre elfogadottabb az a nézet, miszerint az Egyház egy drasztikus erkölcsi lezüllésen ment keresztül a kétezres évek óta.
Sőt, léteznek olyan vélemények is, miszerint az egyik utolsó tényleg igaz hitű pápa II. János Pál pápa volt, de már az ő idejében is elkezdődtek a durva visszaélések az egyházon belül.